سوالات متداول ابتدایی در زمینه هاست و دامنه
پهنای باند چیست؟
سئو چیست ؟
تفاوت هاست لینوکس و ویندوز در چیست؟
فرق هاست ایران با هاست خارج در چیست؟
آیا تحویل هاست و دامنه آنی است؟
تمدید سرویس هاست و دامنه؟
نصب رایگان اسکریپ
امنیت هاست چگونه است؟
هاست چیست؟
هاست ویندوز چیست؟
هاست لینوکس چیست؟
هاست دوگانه چیست؟
دامنه چیست؟
پارک دامین چیست؟
ساب دامین چیست؟
اد-آن دامین چیست؟
CMS چیست؟


هاست چیست؟
هاست در اصطلاح به معنای میزبان می باشد. Host به فضایی گفته می‌شود که داده‌ها و کدهای وب‌ سایت بر روی آن قرار می‌گیرند و امکاناتی از قبیل دسترسی به دیتابیس، ارسال و دریافت ایمیل، اجرای کدها و … را فراهم می کند. این فضا توسط شرکت‌ های هاستینگ بر روی سرورهایشان ایجاد شده و به مشتریان اجاره داده می‌شود. کلیه فایل ها، عکس ها و ... یک وب سایت روی هاست قرار می گیرد تا به صورت شبانه روزی از هر کجای جهان از طریق اینترنت قابل دسترسی باشد. برای مدیریت هاست، یک کنترل پنل در اختیار صاحب سایت قرار می گیرد. این کنترل پنل یک آدرس اینترنتی، همراه با یک نام کاربری و رمز منحصر به فرد برای ورود به آن می باشد.به زبان ساده Host به فضای گفته میشود که برای نگهداری داده های شما در اینترنت فراهم شده است در واقع یک سرور که حجم فضا و سخت افزار آن مشخص است. به صورت ماهانه و یا سالانه به شما اجاره داده میشود.
هاست ویندوز؟

هاست ویندوز فضایی است در هارد یک سرور که بر روی آن اطلاعات سایت آپلود می شود و سیستم عامل آن سرور ویندوز نسخه مخصوص سرور است . هاست ویندوز مختص سایت هایی است که زبان برنامه نویسی آنها asp یا asp.net و همچنین سایت هایی که بانک اطلاعاتی یا دیتابیس آنها SQL Server است . نکته قابل توجه این است که می توان سایت های با زبان برنامه نویسی PHP را نیز در هاست ویندوزی اجرا کرد اما توجه داشته باشید که در سرورهای لینوکس سرعت لود ، پردازش و اعمال تغییرات بسیار بهتر است هاست ویندوز است . هاست ویندوز بر پایه وب سرور IIS استوار است . IIS در اصطلاح مخفف Internet Information Services است وب سرور مخصوص مایکروسافت است . همانطور در بالا اشاره شده برخی افراد بر روی سرورهای ویندوز به جای IIS از آپاچی نیز استفاده می کنند . .
کارت خرید - Yas Virtual World
منوی کاربری

فضای مورد نظر خود را انتخاب فرمائید

هاست ویندوز؟ هاست ویندوز فضایی است در هارد یک سرور که بر روی آن اطلاعات سایت آپلود می شود و سیستم عامل آن سرور ویندوز نسخه مخصوص سرور است . هاست ویندوز مختص سایت هایی است که زبان برنامه نویسی آنها asp یا asp.net و همچنین سایت هایی که بانک اطلاعاتی یا دیتابیس آنها SQL Server است . نکته قابل توجه این است که می توان سایت های با زبان برنامه نویسی PHP را نیز در هاست ویندوزی اجرا کرد اما توجه داشته باشید که در سرورهای لینوکس سرعت لود ، پردازش و اعمال تغییرات بسیار بهتر است هاست ویندوز است . هاست ویندوز بر پایه وب سرور IIS استوار است . IIS در اصطلاح مخفف Internet Information Services است وب سرور مخصوص مایکروسافت است . همانطور در بالا اشاره شده برخی افراد بر روی سرورهای ویندوز به جای IIS از آپاچی نیز استفاده می کنند
 • Win0200

  • Disk Space = 200 MB
   Band Width = 2GB
   E.Mail Accounts = 2
   Sites = 1
   Sub Domains = 10
   Data Base = 1
   FTP Accounts = 0
   Park Domain = 0
   AddOn Domain = 0
   OS =Linux
   Asp = Yes
   PHP 5.3 = Yes
   PHP 5.6 = Yes
   CGI = Yes
   Up Time = 99.5%
   Yearly Price = 400000
  400000.00Rls به صورت یک بار
  سفارش دهید
 • Win0500

  • Disk Space = 200 MB
   Band Width = 2GB
   E.Mail Accounts = 2
   Sites = 1
   Sub Domains = 10
   Data Base = 1
   FTP Accounts = 0
   Park Domain = 0
   AddOn Domain = 0
   OS =Linux
   Asp = Yes
   PHP 5.3 = Yes
   PHP 5.6 = Yes
   CGI = Yes
   Up Time = 99.5%
   Yearly Price = 800000
  800000.00Rls به صورت یک بار
  سفارش دهید
 • Win1000

  • Disk Space = 1000 MB
   Band Width = 25 GB
   E.Mail Accounts = 50
   Sites = 1
   Sub Domains = 50
   Data Base = 10
   FTP Accounts = 20
   Park Domain = 50
   AddOn Domain = 20
   OS = Linux
   Asp = No
   PHP 5.3 = Yes
   PHP 5.6 = Yes
   PHP 7.1 =Yes
   CGI = Yes
   Up Time = 99.9%
   Yearly Price = 1400000
  1400000.00Rls به صورت یک بار
  سفارش دهید
 • Win2000

  • Disk Space = 2000 MB
   Band Width = 100 GB
   E.Mail Accounts = NoLTD
   Sites = 1
   Sub Domains = NoLTD
   Data Base = 20
   FTP Accounts = NoLTD
   Park Domain = NoLTD
   AddOn Domain = 50
   OS = Windows 2009
   Asp = Yes
   PHP 5.3 = Yes
   PHP 5.6 = Yes
   PHP 7.1 = Yes
   CGI = Yes
   Up Time = 99.9%
   Yearly Price = 2100000
  2100000.00Rls به صورت یک بار
  سفارش دهید
 • Win5000

  • Disk Space = 5000 MB
   Band Width =50 GB
   E.Mail Accounts =NoLTD
   Sites =1
   Sub Domains =NoLTD
   Data Base =10
   FTP Accounts =NoLTD
   Park Domain =25
   AddOn Domain =50
   OS =Windows 2008
   Asp =yes
   PHP 5.3 =Yes
   PHP 5.6 =Yes
   PHP 7.1 =Yes
   CGI =Yes
   Up Time =99.9%
   Yearly Price =3500000
  3500000.00Rls به صورت یک بار
  سفارش دهید
کلیه حقوق برای دنیای مجازی یاس محفوظ می باشد.

هاست لینوکس؟

ین هاست ها بر اساس سیستم عامل لینوکس به وجود می آیند.پر استفاده ترین سیستم عامل در هاست لینوکس معمولا CentOS است. این سیستم عامل رایگان و بسیار امن می باشد ، سهولت کاربرد و سرعت مناسب و از ویژگی های این هاست ها می باشد توزیع های لینوکس به طور گسترده ای به عنوان سیستم عامل در ابر رایانه ها استفاده می شود : از نوامبر سال ۲۰۱۰، از ۵۰۰ سیستم برتر ، ۴۵۹ مورد (۹۱٫۸ ٪)تحت اجرای توزیع های لینوکس هستند. لینوکس همچنین در سال ۲۰۱۱ به عنوان سیستم عامل برای قوی ترین ابر رایانه جهان (سکویا) به کار گرفته شد. وب سرور در این سرور ها آپاچی و پایگاه داده MySql می باشد.پنل کاربری Cpanel یا دایرکت ادمین می باشد به صورت معمول .

هاست دوگانه؟
هاست دوگانه که ابتکار ویژه دنیای مجازی یاس میباشد دارای توانائیهای هر دو نوع هاست ویندوز و هاست لینوکس میباشد و شما میتوانید از همه انواع نرم افزار های ویندوز یا لینوکس در این هاست استفاده نمائید.

دامنه چیست؟
دامین یا دامنه (Domain) در واقع نامی است که وب سایت از طریق آن قابل دستیابی خواهد بود. به طور کلی دامنه از دو بخش نام و پسوند تشکیل شده‌است. نام دامنه بخشی است که گویای نام برند یا فعالیت شما بوده و آن را به دلخواه خود انتخاب می‌نمایید. انتخاب نام پرمعنا برای سایت یکی از مهمترین مراحل داشتن وب سایت می‌باشد.. انتخاب نام دامنه مناسب، ساده، کاربرپسند، مختصر، به یاد ماندنی بسیار مهم بوده و همچنین در رتبه‌بندی (Ranking) نتایج جستجوی گوگل/ سئو (SEO) نیز تأثیر گذار می‌باشد.پسوندهای بین الملی رایج براي ثبت دامنه، عبارتند از : org, net, com و... همچنين يك پسوند ديگر كه بسيار مورد استفاده است پسوند ملي هر كشور است. مثلا سايت هائي كه متعلق به كشور ايران هستند با پسوند ir ثبت خواهند شد. در ثبت دامنه ها هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی نامها با توجه به اينكه چه كسي زودتر براي ثبت آن نام اقدام كرده باشد، ثبت می شوند. اين نامها براي مدت يك سال در اختيار شما هستند و شما مي توانيد هر ساله آن را تمديد نمائيد يا از همان ابتدا آدرس را به مدت چند سال رزرو نمائيد.
میتوانید از طریق بررسی دامنه دامین مورد نظر خود را از نظر آزاد بودن بررسی نموده و ثبت نمایید .

پارک دامین چیست؟

دامنه هایی که بر روی دامنه ی اصلی پارک می شوند به این صورت عمل می کنند که محتوای دامنه ی اصلی و سایت اصلی را نمایش می دهند و در واقع می توان گفت برای استفاده ی همزمان از پسوند های مختلف دامنه با یک نام برای سایت از پارک دامین استفاده می شود. مثلا شما در ابتدا یک هاست و دامنه تهیه میکنید و با آدرس YourDomain.com وب سایت خود را راه اندازی میکنید ، سپس تصمیم میگیرید که وب سایت فوق با آدرس YourDomain.net و YourDomain.ir نیز قابل دسترس باشد ، در چنین مواقعی میبایست در هاست خود از امکان Parked Domain یا پارک دامین استفاده کنید.

ساب دامین چیست؟

ساب دامنه یا زیر دامنه ، پیشوندی است که قبل از نام دامنه ی سایت قرار می گیرد و می توان از آن برای اهداف مختلف مثلا سازماندهی بخش های مختلف سایت استفاده نمود. فرضاً شما یک سایت دارید که می توانید با ایجاد ساب دامین هایی فروشگاه ، وبلاگ و … استفاده کرد. نمونه هایی از ساب دامین blog.Yourdomain.com، Shop.Yourdomain.com، Mail.Yourdomain.com و … می باشد. شما برای هر تعداد دامنه ای که داشته باشید می توانید ساب دامین تعریف کنید. پس از خرید هاست و اتصال دامنه به هاست خود ، میتوانید تعداد ناحدود Sub Domians ایجاد کنید.
اد-آن دامین چیست؟

دامنه ی اد-آن شده به دامنه ای گفته می شود که بر روی هاستی با یک دامنه ی اصلی دیگر اضافه می گردد ولی محتوایی مجزا از دامنه ی اصلی را نمایش می دهد. این نوع دامنه نیز از طریق اکانت دامنه ی اصلی مدیریت می شود و در هاست اصلی اضافه می شود ، برای هر دامنه ی اددآن شده نیز در بخش مدیریت فایل ها ، public_html پوشه ای منحصر بفرد با نام دامنه ایجاد می شود که محتوای سایت اددآن شده را در آن مسیر می توان آپلود کرد. بر روی هر هاست بسته به امکاناتی که میزبانی به پلان هاست شما اختصاص داده اند می توانید دامنه اددآن کنید. در واقع با استفاده از قابلیت اددآن دامین می توانید سایت های مجزا بر روی یک هاست مشترک داشته باشید.

CMS چیست؟

نرم‌افزار مديريت محتوا يا Content Management System برنامه‌اي است كه بطور كامل از ايجاد، مديريت و بروزرساني يك وب‌سايت پشتيباني مي‌كند و تمام ابزارهاي مورد نياز براي مديريت يك سايت را دارا مي‌باشد. CMS چرخه زندگي يك صفحه وب را از ايجاد و بروزرساني تا انقراض آن در بر مي‌گيرد. CMS همچنين داراي قابليت مديريت ساختار سايت، شيوه نمايش صفحات و ارتباط آنها با منوها مي‌باشد. به عبارت ساده‌تر CMS نرم‌افزاري است براي توليد وب‌سايتي حرفه‌اي. استفاده از CMS بجاي روش قديمي صفحات ثابت از لحاظ تجاري و اقتصادي مزاياي بسيار زيادي دارد از جمله:
• صرفه‌جويي در زمان براي ايجاد و بروزرساني صفحات وب
• سازگاري و استحكام بيشتر
• راهبري (navigation) پيشرفته
• انعطاف‌پذيري بيشتر
• كنترل نامتمركز سايت
• امنيت بالاتر وب‌سايت
• كاهش ورود اطلاعات تكراري
• كاهش چشمگير هزينه‌هاي نگهداري
یکی از سیستم های مدیریت محتوی جوملا می باشد جوملا یک سیستم مدیریت محتوای تحت وب است که مدیریت و انتشار آسان مطالب را امکان پذیر می سازد، امکانات گسترده ای دارد و با ابزار های خود امکان گسترش آسان نرم افزار را فراهم میکند. با جوملا می توانید وب سایت ها و سامانه های تحت وب قدرتمند و ارزشمندی را ایجاد کنید. میتوانید در سایت جوملا تمپلیت انواع مختلف قالبهای جوملا را با قیمت مناسب مشاهده و خداریداری نمایید .پشتیبانی از این قالبها نیز توسط همکاران حرفه ای جوملا کار ما قابل انجام است .
پهنای باند چیست؟

پهناي باند يا Bandwidth پهناي ارتباطي است که داده ها از طريق آن و از فضاي وب شما انتقال مي‌يابند.

میزان پهنای باند مورد نیاز شما در هنگام انتخاب هاست به دو عامل بستگی دارد

1 – حجم وب سایت شما

2 – اندازه مشهور بودن وب سایت و تعداد بازدید کنندگان

برای متوجه شدن پهنای باند ،کافیست به همان مفهوم پهنای باند اینترنتی که استفاده می کنید دقت کنید. در واقع پهنای باند مجموع اطلاعاتی است که از سایت شما دانلود و یا اپلود می شود. مثلا اگر کاربران یک وبسایت مجموعا در یک ماه به اندازه ی 8 گیگابایت فایل از سایت دانلود و 6 گیگابایت فایل به آن آپلود کرده باشید میزان پهنای باند مصرفی آن ماه آن وبسایت 14 گیگابایت بوده است. در این مثال ممکن است 8 گیگابایت فضای مصرف شده مثلا مربوط به دانلود یک گیگا بایتی باشد که 8 بار توسط 8 کاربر مختلف سایت انجام داده باشند و یا یک فایک یک مگابایتی که هشت هزار بار توسط 8 هزار کاربر مختلف سایت دانلود شده باشد. توجه داشته باشید که دیدن صفحات نیز خود نوعی دانلود است زیرا هر بار که شما یک صفحه ی اینترنتی را می بینید مجموعه ای از تعدادی فایل که معمولا شامل یک فایل متنی (html) و تعدادی عکس و … است را بر روی کامپیوتر خود بارگزاری می کنید.پهنای باند در هاست ها و سرور های شرکت هاست نگار نامحدود می باشد.

روش پیدا کردن آی پی هاست در سی پنل

سئو چیست ؟

سئو را می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ها دانست. این فرآیند به بیان مهمترین عوامل مرتبط صفحه و افزایش اهمیت آن در صفحه نتایج جستجو، می‌پردازد.سئو فرآیند ساده‌ای نیست که به راحتی پیاده‌سازی شود زیرا نیازمند دانش زیاد، علمپیش زمینه‌ای و صبر است. موتور‌های جستجو با تغییر مداوم الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود غیر قابل پیش‌بینی هستند؛ بنابراین وظیفه مهندسین سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه است. بهینه سازی صفحات وب این است که شما بر نتایج یک موتور جستجوی بزرگ همچون گوگل بیشترین امتیاز را داشته باشد . اهمیت این موضوع از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول و خدمات مورد نظر خود استفاده میکنند ( در ایران اکثرجستجو ها از طریق جستجوگر گوگل انجام می شود) . به عنوان نمونه در گوگل اکثر مردم تنها به صفحه ی اول جستجوها توجه میکنند و به صفحات دیگر جستجو نمیروند بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو مخصوصا گوگل این مسئله الزامی است که سایت شما در صفحه یاول نتایج جستجو قرار بگیرد .علم بهینه سازی موتور جستجو در مورد روشهای فنی مانند عنوان صفحه ی مناسب ،تگ ها و متا تگ ها ، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی و توضیحات مناسب سایت و کلا محتوایی که موتورهای جستجو دوست دارند ، مطالعه می کند . هاست نگار با تخصص و تجارب بدست آمده در رابطه با خدمات تخصصی سئو و افزايش سرعت بارگذاري سايت مي تواند شما را در صدر نتايج گوگل قرار دهد.

تفاوت هاست لینوکس و ویندوز در چیست؟

تفاوت عمده این دو هاست به نحوه برنامه نویسی وبسایت شما مرتبط است.سرور های دارای سیستم عامل لینوکس دارای وب سرور آپاچی می باشند و فقط از زبان های php و perl به خوبی پشتیبانی می کنند. سرور هایی که سیستم عامل آنها ویندوز می باشد دارای وب سرور IIS هستند و برای افرادی که برنامه نویسی ASP یا .NET یا cold fusion می کنند کاربرد دارد.از نظر امنیت سورهای لینوکس از امنیت بالایی برخوردارند.
فرق هاست ایران با هاست خارج در چیست؟

هاست های ایران به دلیل وجود سرور ها داخل کشور، سرعت نمایش بالاتری دارند که خیلی محسوس نمی باشد. هاست های خارج به دلیل امکانات بیشتر در دیتاسنترهای خارجی ترافیک و پهنای باند بیشتری در اختیار شما قرار می دهد،به دلیل سرعت بالاتر سایتهایی که روی سرورهای خارج ایران میزبانی می شوند، در خارج از ایران و همچنین پایداری بیشتر آنها معمولا این سایتها رتبه بهتری در موتورهای جستجو و الکسا بدست می آورند.

آیا تحویل هاست و دامنه آنی است؟

تحویل کلیه هاست ها و دامنه ها به صورت آنی و آنلاین انجام میشود و به محض اینکه پرداخت به صورت آنلاین انجام میشود هاست و دامین های بین المللی فعال میگردند و دامین ir نیز ثبت میگردد و در انتظار تایید توسط www.nic.ir قرار میگیرد و تایید دامنه ir نیز از 24 تا 48 ساعت ممکن است طول بکشد. برای تایید برخی دامینها ایرنیک درخواست مدارک میکند بعد از ثبت دامنه ایرانی ایمیل خود را چک کنید و مدارک لازم را ارسال نمایید تا دامین تایید شود .

آیا برای تمدید سرویس هاست و دامنه به من اطلاع داده می شود؟

بله، پیش از انقضای هاست و دامنه از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد و شماره فاکتور و مشخصات تمدید برای شما ارسال خواهد شد و با پرداخت فاکتور صادر شده براحتی سرویس شما تمدید میگردد.

منظور از نصب رایگان اسکریپ چیست؟

کاربرانی که در شرکت هاست نگار اقدام به خرید هاست میکنند پس از فعال شدن دامین خود میتوانند در سامانه پشتیبانی تیکت ارسال نمایند و درخواست نصب اسکریپت مورد نظر خود را روی هاست ارسال نمایند . منظور از اسکریپت انواع مختلف cms نظیر جوملا ، وردپرس، دروپال و... است . در صورت درخواست کاربر آخرین نسخه از cms بر روی هاست نصب و مشخصات ورود به مدیریت از طریق تیکت برای کاربر ارسال می شود .

امنیت هاست چگونه است؟

در تمامی سرورهای شرکت آنتی ویروس نصب است و به صورت اتومات نیز به آخرین ورژن آپدیت می شود در سرور ها کلاد لینوکس ست شده است و حالت قفس برای همه اکانت ها فعال است تمامی تنظیمات امنیتی انجام شده است و هاستینگ در ایمن ترین حالت ممکن است